Elementy na schody:

Wykonujemy wszystkie elementy na schody drewniane, zarówno schody samonośne, jak i stopnie montowane na betonie. Elementy na schody drewnienie są każdorazowo dostosowywane do specyficznych, indywidualnych zamówień klientów.
Produkujemy schody drewniane, wraz z elementami klatek schodowych:

 • stopnie
 • podstopnie
 • wangi
 • słupki
 • poręcze drewniane

Elementy na schody drewnienie wykonujemy z drewna: dąb, buk, jesion, sosna.

Nasze stopnie schodowe wykonywane są z litych listew klejonych na szerokości lub listew łączonych na micro wczepy po długości. Oferujemy stopnie schodowe we wszystkich szerokościach i długościach oraz kształtach.

Standardowe stopnie oferujemy w grubości 4cm, a podstopnie grubość 2 cm. Robimy także stopnie o innych grubościach, np. 6 cm, 8 cm (na indywidulane zamówienie).

Stopnie i podstopnie oferujemy w następujących klasach jakości:

 • klasa AB – strona A (góra) jest całkowicie bezsęczna i wyszlifowana natomiast strona B (spód stopnia) dopuszcza: przebarwienie, sęk, biel, twardziel. Stopnie takie przeznaczone są do montażu na schodach betonowych,
 • klasa AA – stopnie posiadają dwie strony bezsęczne, bez „wad”. Stopnie w tej klasie przeznaczone są do montażu na konstrukcjach tzw. ażurowych (stopnie samonośne), gdzie schody będą widoczne również od dołu,
 • Klasa rustikal – drewno posiada sporą różnorodność kolorystyczną oraz usłojenie o zróżnicowanym, nieregularnym układzie, możliwe jest występowanie drobnych, pojedynczych pęknięć oraz małych i średnich sęków.

Posiadamy również możliwość obróbki i lakierowania stopni i innych elementów:

 • szlifowanie
 • zaokrąglanie krawędzi
 • frezowanie rowków pod oświetlenie Led
 • frezowanie rowków pod podstopnie
 • bejcowanie, lakierowanie (natryskowe), olejowanie wszystkich elementów drewnianych

Schody drewniane obłogowane

Schody drewniane obłogowane - są to schody, które składają się z trzech warstw drewna klejonego po grubości. Blaty obłogowane wykonane są w technologii warstwowej. Od góry i od dołu znajduje się tutaj gruby na 5mm obłóg a wewnątrz jest wypełnienie z litego materiału. Dzięki takiemu klejeniu uzyskujemy niezwykle wytrzymały produkt odporny na naturalne prężenia materiału. Takie schody stanowią bardzo stabilny materiał i mają bardzo małą tendencję do wichrowania się. Obłóg może mieć różną szerokość aż do 35 cm dzięki czemu wydaje się, że trep składa się jedynie z jednej lub maksymalnie z dwóch desek. Sam obłóg pochodzi z zawsze z jednego drzewa dzięki czemu nie występują najmniejsze różnice kolorystyczne pomiędzy lamelami. Stopień wygląda jakby był wykonany z jednego szerokiego kawałka deski. Dodatkowym atutem schodów obłogowanych jest bardzo atrakcyjna cena, która może być kilkadziesiąt złotych za m2 niższa w porównaniu do blatów z litego drewna. Obłóg użyty do wykonania blatów obłogowanych jest selekcjonowany i występuje głównie w klasie jakości A.

Galeria schodów drewnianych

>> zobacz więcej

Listwy przypodłogowe

Listwy przypodłogowe - grupa ta obejmuje lite drewniane bezsęczne listwy przypodłogowe profilowane o różnych wymiarach - szerokość 3,8 cm, 4,8 cm lub 5,8 cm, długości do 3 m. Są to listwy o bardzo szerokim wachlarzu zastosowań: jako listwa wykończeniowa na łączeniu posadzki bądź sufitu ze ścianą, jako element wykończeniowy ozdobny lub maskujący w narożnikach wewnętrznych. Listwy takie są niezbędne przy pracach związanych z montażem podłóg, parkietów, boazerii, podbitek, desek elewacyjnych jak również podczas inwestycji nie związanych z drewnem. Listwy wykonujemy z drewna twardego dąb, buk, jesion oraz z miękkiego sosna i świerk.

Cokoły podłogowe

Cokoły podłogowe – lite listwy drewniane o wysokości od 4cm do 14 cm i grubości 1,3cm , 1,5 cm lub 1,9cm, długości do 3 m. Są to listwy stosowane na łączeniu posadzki ze ścianą, jako element wykończeniowy, ozdobny lub maskując. Listwy takie są niezbędne przy pracach związanych z montażem podłóg drewnianych, paneli i parkietów. Cokoły wykonujemy z drewna twardego dąb, buk, jesion. Cokoły posiadają podfrezowanie od dołu oraz odprężenie na tylnej powierzchni. Istnieje możliwość wybrania wykończenia górniej krawędzi cokołów: krawędź na kant lub promień R1, R3, R5.

Galeria cokołów podłogowych

>> zobacz więcej cokołów

Listwy wykończeniowe

listwy wykończeniowe – grupa ta obejmuje wszystkie drewniane listwy stanowiące wykończenia stosowane głównie w budownictwie mieszkaniowym. Są to ćwierćwałki, kątowniki, opaski drzwiowe, listwy montażowe. Listwy te stanowią niezbędny element przy montażu drzwi i okien, są to również listwy maskujące różnego zastosowania. Produkowane w kilku różnych grubościach i szerokościach oraz kilku gatunkach drewna

Galeria listew wykończeniowych

>> zobacz więcej